Nerobte z nás hlupákov!

Autor: Alžbeta Boriková | 18.2.2012 o 22:43 | Karma článku: 14,09 | Prečítané:  1868x

Voľby sa už naozaj blížia, keďže môj žalúdok robí divné antagonistické pohyby čoraz častejšie – chvíľu kŕčovito stiahnutý z predstavy o najpravdepodobnejšom absolútnom víťazovi (áno, priznávam, sťahuje mi aj zadok), a vzápätí preplnený až na dávenie z opičieho smradu.  

Žijem politikou od svojich 15-tich rokov, moje prvé parlamentné voľby sa niesli v znamení hrdinského povalenia mečiarizmu, ďalšie mali pachuť menšieho zla, až nakoniec tie v roku 2010 mi priniesli dovtedy najlepší pocit vnútorného uspokojenia pri odovzdávaní hlasovacieho lístka. Nepríjemný paradox, ako sa neskôr ukázalo pri páde vlády a zverejnení Gorily...


Vždy som mala relatívne jasno v tom, čo je pre túto krajinu dobré. Samozrejme, hovorím o mojom ponímaní „dobra“, ktoré sa nemusí každému páčiť, ale je moje, a vždy mi ukázalo cestu. Dnes, 3 týždne pred voľbami, však prvýkrát žiadnu cestu nevidím. Najskôr sa mi zdalo, že je iba zahmlená a po čase sa vyjasní. Ale keď už sa hmla začala pomaly rozplývať, náhle prišla ďalšia, omnoho hustejšia. Ak ste videli film Gorily v hmle, viete si ju zrejme predstaviť...


Toto všetko spôsobilo, že už pár týždňov asi v trpím špecifickým typom depresie, ktorej somatické prejavy som uviedla na začiatku, a sprievodnými javmi je doteraz nepoznaná apatia až výslovná nechuť sledovať politické dianie. Z tejto „politdepky“ ma dnes trochu prebralo rokovanie kedysi najväčšej pravicovej strany, na čele s - v súčasnosti najmenším - predsedom.


Štatistiky ukazujú, že pravicový volič by mal byť mladší, vzdelanejší a schopný kriticky posúdiť kroky „svojej“ strany v omnoho vyššej miere, ako volič nádejnej štátostrany. Tieto štatistiky veľmi dobre poznajú všetky pravicové strany a radi sa nimi často chvália a oháňajú.


Kedysi, počúvajúc docenta Fica rozprávať evidentné bludy a klamstvá, som sa divila jeho sympatizantom, že ich to neuráža. (Už dávno sa nedivím, lebo si o nich myslím svoje.)


Čítajúc dnešný rozhovor s Luciou Žitňanskou a následné správy z rokovania SDKÚ vrátane tej, že Žitňanská bude po voľbách kandidovať na predsednícky post, som si však pripadala ako volič Smeru, keby aspoň jeden výrok Róberta Fica podrobil racionálnemu prieskumu (oxymoron, viem...). Namiesto sypania si popola na hlavu, snahy o prinajmenšom formálne očistenie strany či aspoň náznaku o ospravedlnenie sa verejnosti, prichádza SDKÚ so sprostým vydieraním pravicového voliča v štýle „hádam kvôli nášmu korupčnému správaniu nedopustíte, aby krajinu ovládol Fico“. A odkaz dnešného rokovania SDKÚ možno stručne interpretovať aj takto: čo vy nevďačníci neviete, koľko dobrého sme pre tento štát urobili? čo vy hlupáci neviete, že kradnú všetci, akurát Fico sa s tým nemusel párať ako my?


Nuž, vieme, ale vedomosť neznamená akceptáciu či tolerovanie. A stačil by odchod niektorých mien z politického života, a už by ste sa nemuseli toľko triasť o prekonanie päťpercentnej hranice. Pre istotu výslovne dodávam, že mám na mysli odchod ešte pred voľbami, a ten fór so Žitňanskou je trochu trápny.


Takže milé pravicové strany, vo vlastnom záujme nezabúdajte, že my máme vlastný rozum (mali by ste nám nohy bozkávať, že ho máme a používame!), pamäť nám dobre slúži (ako výstrahu hlboko v pamäti uchovávame spomienky na vládu Mečiara a Fica, za čo by ste nám tiež mohli nohy bozkávať), a naša trpezlivosť je momentálne ako natiahnutá guma v gatiach, ktorá už-už praskne. A dobre viete, že keď guma praskne, je z toho poriadne štipľavá „šleha“...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: Rusi majú vynikajúcu techniku. Všetko však závisí aj od politiky

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac.

DOMOV

Minister Gajdoš nepriznal takmer polovicu svojho príjmu

Minister obrany v majetkovom priznaní nespomenul výsluhový dôchodok.


Už ste čítali?